Йогурти

Йогурт – це кисломолочний продукт, який готується шляхом введення в молоко спеціальної культури бактерій. Це смачний та корисний продукт, який допомагає зберігати гарне самопочуття та запобігає розвитку ряду захворювань.

Виробництво.

Йогурти виготовляються з цілісного пастеризованого або відновленого молока. У молоко вносять культуру бактеріальних клітин (болгарські молочнокислі бактерії або термофільні стрептококи), перемішують, розливають у стерильні ємності і залишають в теплому місці. За температури близько 37 ºС запускається процес ферментації, при якій мікроорганізми розщеплюють молочний цукор (лактозу) і молочний білок. У результаті утворюється кисломолочна маса, в якій міститься ряд корисних речовин і мікроорганізмів.

При пастеризації йогурту мікроорганізми гинуть, а сам продукт має більш тривалий термін зберігання. «Живим» називають йогурт, який не пастеризується після приготування, відразу розливається в баночки або упаковки. У такому йогурті бактерії продовжують розмножуватися і виробляти корисні речовини, а термін зберігання коротший.

Користь.

  • Йогурти засвоюються краще, ніж молоко.
  • Йогурти знижують вірогідність розвитку онкологічних захворювань. Лактобактерії, що містяться в йогуртах, захищають організм людини від патогенних мікроорганізмів, у тому числі і тих, які мають канцерогенні властивості.
  • У йогуртах міститься велика кількість кальцію, який добре засвоюється організмом.
  • Систематичне вживання йогуртів підвищує імунітет та захищає від інфекцій.
  • Йогуртові бактеріальні культури, потрапляючи у кишківник, стимулюють вироблення інтерферону і білих кров’яних клітин.
  • Йогурт є джерелом цінних білків.

Кому рекомендовані йогурти

Живі йогурти можна вживати при лікуванні та профілактики безлічі різних захворювань. Йогурти корисні пацієнтам, яким призначений курс антибіотикотерапії. Таким чином, знижується ймовірність розвитку дисбактеріозів, а також пригнічується патогенна мікрофлора кишечника.

Для людей з лактозною недостатністю йогурт є цінним джерелом протеїнів і кальцію. Незбиране молоко таким людям протипоказано.