

Користь молочних продуктів
Корисні властивості кисломолочних продуктів були відомі ще в давнину.
Молочна кислота стимулює секрецію шлункового соку, підсилює перистальтику кишечника, покращує обмін речовин і, на відміну від лактози, переноситься абсолютно усіма. А молочний білок в процесі сквашування молока розпадається на більш прості з’єднання – амінокислоти, які засвоюються набагато краще і втричі швидше. Наприклад, кефір, ряжанка, йогурт перетравлюються всього за годину. Крім того, багато молочнокислих бактерій виробляють вітаміни С, В1, В2, а також антибіотики, які пригнічують розвиток хвороботворних мікроорганізмів (в тому числі збудників шлунково-кишкових захворювань та туберкульозу) і знищують їх.
Кисломолочні продукти здатні покращувати мікрофлору кишківника. Для їх виробництва використовують молоко, яке попередньо пастеризують, нагріваючи до температури 85-95 °С, охолоджують до 33 – 37°С та вносять чисті культури молочнокислих бактерій, для кожного продукту різні.
Ряжанку готують з витриманої при високій температурі суміші молока і вершків, завдяки чому вона набуває характерного смаку і кремового кольору.
Йогурт виготовляють з молочної суміші з підвищеним вмістом сухих речовин за допомогою спеціальної закваски з термофільних стрептококів і болгарської палички. Крім фруктових добавок використовують натуральні загусники (крохмаль і желатин). Додавання слова «біо» означає: йогурт не піддавали термізації і зберігатися він може не більше 2 тижнів.
Кефірні грибки за виглядом нагадують багаторазово зменшені головки цвітної капусти. Між часточками і на поверхні грибків живе величезна кількість мікроорганізмів: молочно-кислих стрептококів, паличок, а також дріжджів. Кефір – продукт змішаного, молочнокислого та спиртового бродіння. Тому кефір містить не тільки молочну кислоту, але і спирт та вуглекислий газ. У кефірі, який виробляють для масового споживання, приблизно 0,6% спирту.
Сметану, яку правильніше було б назвати кисловершковим продуктом, готують сепаруючи молоко для отримання вершків і нормалізуючи отримані вершки. Далі – пастеризація, гомогенізація, охолодження вершків до температури заквашування, внесення закваски, сквашування, охолодження і дозрівання сметани.
Не секрет, що сметана має велику харчову цінність за рахунок значної кількості молочного жиру.
А ще, сметана містить велику кількість кальцію, що сприяє зміцненню зубів, кісток і нігтів. Також в сметані знаходяться вітаміни і елементи, такі як С, РР, Е, А, В12, В2, фосфор і залізо, які важливі для нормальної життєдіяльності організму.
Вміщені в сметані мікроорганізми покращують і нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту.
Не можна не відзначити такі властивості сметани, як її здатність виводити шлаки і токсини з організму, зміцнювати імунітет, покращувати стан шкіри, стабілізувати гормональний фон і артеріальний тиск.