Тверді сири

Якість сиру залежить від одного ключового інгредієнта – якості молока. Перш ніж почнеться процес сироваріння, молоко перевіряють на якість і чистоту. Сир є дієтичним продуктом і наявність молочного жиру в ньому нерідко досягає 60%, а вміст білка до 25%, крім цього, вміст мінеральних речовин становить близько 4%.

Сир є джерелом незамінних амінокислот: метіонін, триптофан і лізин. А природний білок містить близько 20 амінокислот, з них 8 – незамінних.

Активні речовини сирів надають чудовий вплив на залози травлення і при цьому збуджують апетит. Всі поживні речовини, які є в сирі, засвоюються людським організмом практично на 100%. Молочні продукти, особливо сири – це просто джерело вітамінів групи A, D, E, B1, B2, B12, С, PP. Це вітаміни, які корисні для шкіри, зору, мозку і слизової оболонки. Лікарі рекомендують вживати тверді сири дітям і вагітним. Кальцій, що міститься в сирах, є важливим компонентом для здоров’я кісток і зубів.

Сир – один з найсмачніших і поживних продуктів в нашому раціоні. Так, 500 грамів сиру містять стільки ж кальцію як і 5 літрів молока. Білок сиру містить амінокислоти, які подібні до білків органів і тканин людини.  Для людини такі білки найбільш корисні. Крім того, сири – це джерело вітаміну групи А, який як відомо, зберігає молодість.

Тверді сири відновлюють організм після тривалих застуд і операцій, а також покращують травлення, стан шкіри та позитивно впливають на зір.